Najczęściej zadawane pytania

Wysyłka i realizacja

Kiedy moje zamówienie zostanie wysłane? Po jakim czasie otrzymam przesyłkę?

Większość zamówień jest wysyłana tego samego lub następnego dnia roboczego po ich złożeniu. Gdy tylko zamówienie zostanie wysłane, otrzymasz powiadomienie e-mail z informacjami o śledzeniu przesyłki. Większość zamówień dociera w ciągu 1-3 dni roboczych.

Jakie są zasady dotyczące zwrotów?

14-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy - bez zadawania pytań. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jesteś zadowolony z zakupu, odeślij go do nas, a my zwrócimy koszty zakupu. Kupujący jest odpowiedzialny za koszty wysyłki zwrotnej. Prosimy o kontakt w celu rozpoczęcia procesu zwrotu.

Ze względów higienicznych zwracane do nas produkty Terra nie mogą być dalej odsprzedawane. Pomimo naszych najlepszych starań, proces zwrotu jest szkodliwy dla środowiska. Prosimy o rozważenie podarowania poduszki znajomemu, krewnemu lub zwierzęciu domowemu, aby zapobiec powstawaniu odpadów.

Czy Terra wysyła przesyłki za granicę?

Zamówienia złożone na stronie terrapillows.com mogą być wysłane na terenie całej Polski. W przypadku zamówień wysyłanych poza granicę kraju, skontaktuj się z nami, podając a) swój adres i b) produkt(y), które chcesz zamówić - odpowiemy z niezobowiązującą wyceną.

O naszej poduszce gryczanej

Jakie są zalety poduszek z łuską gryki?

Łuski gryki mają kilka zalet w porównaniu z tradycyjnymi wypełnieniami poduszek, takimi jak pianka czy pierze. Co najważniejsze, łuski gryki nie zapadają się pod ciężarem głowy. Zapewniają doskonałe wsparcie i idealnie dopasowują się do unikalnego kształtu głowy i szyi. Pozwala to na równomierne rozłożenie ciężaru głowy, co zapobiega nadmiernemu obciążeniu mięśni szyi. Ponadto łuski gryki nie przewodzą ani nie odbijają ciepła, jak inne popularne rodzaje wypełnienia poduszek. Są one oddychające, dzięki czemu ciepłe, wilgotne powietrze szybko się ulatnia, zapewniając chłód przez całą noc. Dzięki otworowi zapinanemu na zamek błyskawiczny, wypełnienie z łuski gryki można dodawać lub usuwać, aby uzyskać preferowaną grubość.

Czy rozmiar poduszki Terra będzie dla mnie odpowiedni?

Poduszkę Terra tworzymy w najpopularniejszym rozmiarze 40x60 cm, dlatego masz pewność, że będzie pasowała do Twojego ulubionego zestawu poszewek. Uważamy, że jest to idealny rozmiar do codziennego użytku.

Czy Terra jest twarda czy miękka?

Terra to twarda poduszka. Wielu z nas jest przyzwyczajonych do tradycyjnych, miękkich poduszek, więc twarda poduszka może wydawać się niewygodna. Łuski gryki dopasowują się do kształtu głowy i szyi, eliminując wszelkie punkty nacisku, dzięki czemu nie odczuwa się twardości podczas korzystania. Poduszka wygodnie podtrzymuje głowę przez całą noc, nie zapadając się, jak miękkie poduszki. Przyzwyczajenie się do niej może trochę potrwać, ale jest tego warta!

Jak dostosować wypełnienie gryki po zakupie?

W zależności od osobistych preferencji, warto dostosować ilość wypełnienia poduszki. Ilość wypełnienia wpływa zarówno na grubość, jak i plastyczność poduszki. Chcemy zapewnić wystarczającą ilość wypełnienia, dlatego nasze poduszki są dostarczane w pełni wypchane. Aby usunąć łuski, przed otwarciem poduszki upewnij się, że stoi ona na swoim końcu z zamkiem błyskawicznym skierowanym do góry. Rozpakuj pokrowiec i użyj kubka, aby ostrożnie zebrać dodatkowe łuski do torby do przechowywania. Po wybraniu preferowanej ilości wypełnienia można w pełni cieszyć się korzyściami płynącymi z osobiście dopasowanej poduszki.

Jak długo zajmuje przyzwyczajenie do poduszki Terra?

Proces adaptacji ciała do nowej poduszki Terra może trwać nawet do kilkunastu dni. Należy dać sobie czas na przyzwyczajenie i potraktować to jako inwestycję w zdrowie. Niemal wszyscy nasi klienci po okresie adaptacji potwierdzają, że nie zamieniliby poduszki Terra na żadną inną.

Jak trwała jest poduszka Terra?

Przy odpowiedniej pielęgnacji Terra może służyć przez wiele lat. Z biegiem czasu wypełnienie z łuski gryczanej powoli się spłaszcza i traci część swojej elastyczności, co może zmniejszyć cyrkulację powietrza i miękkość. Oferujemy najwyższej jakości łuskę gryczaną, która przedłuży żywotność poduszki na czas nieokreślony.

Czy łuska gryczana jest ekologiczna?

Jesteśmy dumni z tego, że produkujemy najlepszą możliwą poduszkę, wyłącznie z naturalnych materiałów. Przy każdym zakupie łuski gryczanej od naszych dostawców sprawdzamy wszystkie źródła i kupujemy tylko najlepsze dostępne łuski. Uprawy gryki są prowadzone bez użycia ostrych herbicydów lub pestycydów często stosowanych w przypadku innych upraw. Dlatego też certyfikacja ekologiczna nie jest najważniejszym czynnikiem związanym z naszym wyborem upraw. Wybierając łuski, zwracamy przede wszystkim uwagę na ich fizyczną jakość; muszą być nienaruszone (nie zgniecione na płasko). Preferujemy certyfikowane uprawy organiczne, gdy są one dostępne, ale gdy uprawa niecertyfikowana jest lepszej jakości, zawsze ją wybieramy.

Jak czyścić poduszkę gryczaną?

Terra została zaprojektowana do użytku ze zwykłymi poszewkami na poduszki i dlatego nie powinna wymagać częstego czyszczenia. Gdy nadejdzie czas czyszczenia, wystarczy rozpiąć poszewkę i opróżnić łuski do suchego pojemnika. Czyszczenie wypełnienia z łuski gryczanej nie jest konieczne. Umyj poszewkę w chłodnej wodzie i wysusz na powietrzu. Włóż łuski dopiero po całkowitym wyschnięciu poszewki.

Masz pytania odnośnie naturalnych poduszek? Zapytaj nas!